Background Image

Eğitim - Havuz - Tesis

Eğitim

Eğitim müfredatımız, dünyadaki bebek ve çocuk yüzme eğitim sistemine yön veren, 30 yılı aşkın tecrübeye sahip Amerika Yüzme Okulları Birliği ve Avustralya Yüzme Okulları Birliği tarafından oluşturulmuştur. Aqua Kids World, bu yüzme okulları birliklerinin aktif bir üyesidir. Müfredatımız her ay yapılan konferanslarla, dünyadaki gelişmelere göre güncellenmektedir. Bu sayede çocuklarımıza her zaman en doğru ve güncel eğitimi vermekteyiz.

Her çocuğun öğrenme şekli farklıdır. Bu yüzden ders içinde aynı beceriyi her çocuğa ihtiyaç duyduğu şekilde öğretmeye özen gösteriyoruz. Buradaki asıl amacımız, çocuklara eğlenceli bir sınıf ortamı yaratmak ve oyun oynarken öğrenmelerini sağlamaktır. Bu sayede miniklerimiz, yüzme ve güvenlik becerilerinin çoğunu eğlenerek öğrenmiş ve biz de amaçladığımız kas hafızasının oluşmasını sağlamış oluyoruz.

Havuz

Eğitimlerimiz tamamen bize ait olan ve sadece bebek ve çocukların güvenle yüzebilmesi için tasarlanmış özel havuzumuzda verilmektedir. Havuzumuz cam bölmeyle ayrılmış ve içerisindeki su ve hava sıcaklığı miniklerin en rahat hareket edeceği sıcaklığa ayarlanmıştır. Bu sayede çocuklarımız havuz alanında hiç bir zaman üşümez. Bu cam bölmeler sayesinde hem çocuklarınız sizi görerek güvende hissetmekte, hem de siz çocuklarınızın gelişimini bir adım öteden takip edebilmektesiniz.

Havuzumuzun derinliği 140 cm'dir. Her seviye için farklı büyüklükte kulvarlarımız ve bu kulvarlarda çocukların rahatlık ve güvenle oturabilecekleri basamaklar bulunmaktadır. 

Havuzumuzda klor yoktur. Havuzumuzun temizliği tamamen ekolojik bir sistem olan tuzlamayla ve buna ek olarak ozonlamayla yapılmaktadır. Bu sayede alerjik bünyeli bebek ve çocuklarımız için bile en güvenilir su ortamı hazırlanmış olur.

Havuzumuzun suyu her ders sonrası havuz operatörlerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı onaylı özel bir laboratuvar ve yine Sağlık Bakanlığı'na bağlı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından her ay habersiz gelinerek havuz suyu örneği alınmakta ve analiz edilmektedir. Bu analizlerin sonuçlarını her zaman sizlerle havuz girişimizde paylaşmaktayız.

Tesis

Güvenli ve merkezi bir lokasyonda bulunan Aqua Kids World'de her şey siz değerli ailelerimizin ve minik yüzücülerimizin güvenliği ve konforu için tasarlanmıştır. Havuz alanımız, içerisindeki nem-ısı dengesinin korunabilmesi ve minik yüzücülerimizin derse daha iyi odaklanabilmesi için cam bölmeyle ayrılmıştır. Bu sayede ailelerimiz, çocukları güvenli bir alanda yüzme öğrenirken dersi yakından takip edebilir ve bir kahve molası verip kendilerine zaman ayırabilirler. 

Yaz-kış çocuklar için en ideal ısıda tutulan modern soyunma odalarımızda, ders öncesi ve sonrasında hazırlanmanız için ihtiyacınız olan her şey düşünülmüştür.

Ders saatinden önce ve sonra da bizlerle vakit geçirmek isteyen minikler için keyifli bir oyun alanı kurmayı da unutmadık, hatta dokunabilecekleri her yeri organik ürünlerle temizledik. Bütün ve özellikle alerjik bünyeli yüzücülerimizi düşünerek, onların en doğal havayı solumaları için kulübümüzün tamamını taze hava kanallarıyla besledik.

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.