Background Image

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aqua Kids World, sadece bebek ve çocuklara yüzme eğitimi veren bir yüzme okuludur. Burada eğlenceli bir sınıf ortamı ve oyun odaklı bir müfredat oluşturarak, çocukların yüzmeyi ve suda güvenlik becerilerini eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz. Derslerimiz bize ait olan tesisimizde, sadece bebek ve çocuklara özel havuzumuzda verilmektedir. 

Aslında onlar doğuştan birer yüzücü! Anne karnında uzun süre vakit geçiren miniklerimiz, dünyaya geldiklerinde ne kadar erken tekrar suyla buluşurlarsa, orada edindikleri refleksleri hatırlamaları bir o kadar kolay olur. Erken yaşta öğrenilen ve kısa sürede refleks haline gelen bu beceriler, ilerki yaşlarda yüzmeyi hızlı öğrenmelerinin en kilit noktası olacaktır. Çok küçük yaşlarda bebeklerin el kol koordinasyonlarını sağlamaları, henüz motor becerileri yeterince gelişmediği için mümkün değildir. Fakat bebekler, doğru eğitimle güvenlik becerilerini öğrenip, uygulayabilirler. Bu beceriler, duştan keyif almalarından, boğulmalarını engellemeye kadar suyla olan bütün ilişkilerinde önemli rol oynar. 

Bebekler 3 aydan itibaren yüzme sporunu güvenle yapabilirler. Araştırmalar gösteriyor ki çocuklar ne kadar erken yaşta yüzme sporuna başlarlarsa fizyolojik ve psikolojik gelişimleri bir o kadar hızlı ilerler. Fakat çocuğunuz daha büyük yaşlarda olabilir ve henüz yüzmeye başlamamış olabilir, endişelenmeyin! Yüzmeye başlamaya karar verdiğiniz yaş, en uygun yaştır. 

Her çocuğun öğrenme hızı ve şekli farklıdır. Miniklerimizin her beceriyi aynı sürede yapabilmesini beklemiyoruz. Dikkat dağınıklığı, suda yeterince güvende hissetmeme, ani duygu değişimleri, yeterli fiziksel güce sahip olamama gibi etkenler, çocuğunuzun yüzme öğrenme hızını etkileyecek faktörlerden sadece bir kaçı. Bu sebeple çocuğunuzun ortalama kaç derste yüzme öğrenebileceğine dair en sağlıklı bilgiyi, ücretsiz deneme dersinizde eğitmeninizden detaylı geri bildirim alırken edinebilirsiniz. 

Her 10 bebek/çocuktan ikisi sudan korkuyor; bazıları yaşadıkları kötü bir tecrübe sebebiyle, bazıları ise kendiliğinden oluşan sebeplerle. Kimi çocuklar sadece havuza gitme fikrine bile çok büyük tepkiler gösteriyor, kimileri ise havuza geldiklerinde montlarını bile çıkarmayı reddediyor. Uzmanlara göre bu durumlarda en iyi çözüm yüzme eğitimine başlamak. Bu süreçte ailelerimizin çok sabırlı olmalarını ve bu konularda uzun süreli tecrübeye sahip eğitmenlerimizin kendilerini yönlendirmelerine izin vermelerini rica ediyoruz. Bazen bir çocuğun bir kaç gün buraya gelip, hiç suya girmeden sadece bizlerle kaynaşması ve oyun oynaması gerekebiliyor. Suya geçiş için doğru an geldiğinde, eğitmenlerimiz bunu sizlerle paylaşıyor olacaktır. Eğitmenin ve ailenin karşılıklı dayanışması sonucu, çocukların su korkusunu atlatmak ve hatta iyi birer yüzücüye dönüşmelerini sağlamak oldukça mümkün oluyor. 

Çocukların bir şeye dikkatlerini verebilme süresi 15-25 dakika arasıdır. Yarım saatten uzun süren yüzme derslerinde, çocukların konsantrasyonlarını kaybedip, eğitmeni dinlemekte ve komutları uygulamakta güçlük çektikleri ve ders veriminin düştüğü gözlemlenmiştir. Bu sebeple çocukların yorgunluk hissedip, suda zorlandıklarını ve başarısız olduklarını düşünmelerine izin vermeden, onların suda keyif aldığı oyunlarla derslerimizi sonlandırıp, bir sonraki derse hevesle gelmelerini amaçlıyoruz. 

Aqua Kids World sadece bebek ve çocuklara yüzme eğitimi veren bir yüzme okuludur. Derslerimiz bize ait olan tesisimizde, sadece bebek ve çocuklara özel havuzumuzda verilmektedir. Su sıcaklığımız ve havuz içerisindeki nem oranı bebeklerin vücut ısısına en uygun dereceye ayarlanmıştır. Havuzumuz ozonlama ve tuzlama sistemiyle temizlenir. Yani hijyen amaçlı herhangi bir kimyasal kesinlikle kullanılmaz. Kullandığımız tuzu ayrıştırarak elde ettiğimiz klor sayesinde, çok minik bebeklerin ve alerjik bünyeli çocukların bile havuzumuzda güvenle yüzmelerini sağlamaktayız.

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.